facebook

Tarapia paznokci - Klamry, rekonstrukcje i inne terapie

Zabiegi podologiczne » Tarapia paznokci - Klamry, rekonstrukcje i inne terapie

Zniszczone paznokcie są prawdziwym powodem do zmartwień. Przyczyn osłabienia i zniszczenia paznokci mogą być naprawdę różne, jednak efekt zawsze jest podobny. Popękane, matowe, wrastające, zdeformowane i wiele innych. Na szczęście istnieją techniki, pozwalające uzdrowić paznokcie i nadać im pożądany, ładny wygląd. W naszym gabinecie podologicznym wykonujemy profesjonalną terapię paznokci.

 

Terapia paznokci wrastających i wkręcających się

Wrastające paznokcie są problemem wielu kobiet i mężczyzn. Aby je skorygować, stosujemy specjalne klamry korekcyjne, dostępne w wielu rozmiarach i kształtach.

Zadaniem klamer jest wyprostowanie paznokci i nadanie im właściwego toru wzrostu. Działają na podobnej zasadzie jak aparat ortodontyczny do prostowania zębów. Terapia wrastających i wkręcających paznokci jest bezpieczna i bezbolesna. Jej stosowanie w krótkim czasie pozwala uśmierzyć ból, towarzyszący wrastaniu paznokci do ciała. Klamry są niewielkie i nie rzucają się w oczy oraz nie utrudniają normalnego funkcjonowania. Zakładanie skarpet, obuwia czy uprawianie sportu nie jest żadną przeszkodą.

Czas trwania terapii paznokci z użyciem klamer, zależy od stopnia deformacji paznokci, ich wielkości i wcześniej przeprowadzonych zabiegów korygujących. Za każdym razem indywidualnie określamy przebieg terapii.

Do korekty wrastających paznokci używam kilka rodzajów klamer korekcyjnych (Fraser'a, Tytanowa, Ora, Ony Clip) dobieranych indywidualnie. W gabinecie oferujemy także zabieg Metodą kostki Arkady.

 

Terapia paznokci przerośniętych

Jeżeli dokucza Państwu ból spowodowany zgrubiałymi i przerośniętymi paznokciami, również potrafimy temu zapobiegać i leczyć takie schorzenia. Przerośnięte paznokcie najczęściej zmieniają prawidłowy tor wzrostu. W efekcie prowadzi to do ich wrastania i coraz większego bólu. Dlaczego pojawiają się przerośnięte i zgrubiałe paznokcie? Są one wynikiem braku należytej i regularnej pielęgnacji – przycinania i szlifowania oraz wizyt w gabinetach podologicznych, przy pojawieniu się pierwszych objawów wrastania. Niestety, przerośnięte paznokcie są najczęściej osłabione i bardziej podatne na zakażenia grzybicze. Efektywna terapia takich paznokci może być przeprowadzona wyłącznie w gabinecie podologicznym, przy użyciu profesjonalnych metod i narzędzi.

 

REKONSTRUKCJA PŁYTKI PAZNOKCIOWEJ

Do rekonstrukcji używam specjalnych mas, zawierających przebadaną naukowo substancję przeciwgrzybiczną - piroctone olamine.

Zastosowanie tej metody przynosi dobre efekty w stanach:

  • pourazowych płytki paznokcia,
  • paznokieć zniszczony grzybicą,
  • tuszowanie nierówności i ubytków płytki itp.

Uszkodzone paznokcie to prawdziwy powód do zmartwień. Zadbane i wypielęgnowane paznokcie są wizytówką każdej kobiety. Niestety nietrudno o ich uszkodzenie. Osłabienie spowodowane chorobą, brakiem witamin czy działaniem czynników mechanicznych może prowadzić do ich zniszczenia lub usunięcia. Jak odbudować paznokcie w całości, przywracając jednocześnie piękny wygląd i wytrzymałość? W naszym gabinecie podologicznym jesteśmy w stanie temu zaradzić.

 

Rekonstrukcja paznokci ratunkiem dla zniszczonej płytki

Odbudowa zniszczonych paznokci (rekonstrukcja), możliwa jest do wykonania jedną z dwóch metod stosowanych w naszym gabinecie. Opierając się na swojej wiedzy i doświadczeniu, pomagamy Państwu wybrać najlepszą technologię rekonstrukcji paznokci i kompleksowo ją wykonujemy.

 

Dostępne metody rekonstrukcji paznokci:

- UNGUISAN® Classic

Metoda opracowana w Niemczech w latach 50 XX wieku. Jej zastosowanie pozwala przywrócić dawny komfort życia z pełnowartościowymi, silnymi paznokciami. Wykorzystanie tej metod gwarantuje estetyczny wygląd paznokci, pozwala zapobiegać deformacjom wałów około paznokciowych oraz łożyska. Technika ekonstrukcji paznokci UNGUISAN® Classic może być wykorzystywana również przy braku płytki paznokcia lub jej zaniku.

- Feet One Set

Ta technologia rekonstrukcji paznokci opiera się na żelowej bazie. Jej ważnym składnikiem jest clotrimazol. Jego obecność pozwala uniknąć rozprzestrzeniania się zakażeń i niszczenia pozostałej, zdrowej części płytki paznokci. Niewątpliwą zaletą rekonstrukcji paznokci metodą Feet One Set jest szybkość wykonania, duża skuteczność oraz estetyczny efekt. Metoda może być stosowana dla paznokci w palcach dłoni i stóp.

 

TERAPIA PAZNOKCI GRZYBICZYCH

Przy współpracy z dermatologiem ustalam indywidualną terapie paznokcia grzybiczego w gabinecie podologicznym.
Oczyszczam płytkę paznokciową w celu dostarczenia do łożyska preparatów przeciwgrzybicznych. Następnie zabezpieczam opatrunkiem łożysko.